Staňte sa našimi fanúšikmi

 

Prečo pilníky práve od nás?

 

Viac dôvodov tu

 


Úvod » Starostlivosť o telo » Exoderil krém 15 g


        

Exoderil krém 15 g

skladom

 

bežná cena 5,00 EUR
naša cena:
3,60 EUR

Exoderil krém

 

Výrobca: Sandoz

Balenie: krém 15g

Farmis číslo: 50070803

Voľne dostupný bez predpisu

Obsahuje: naftifíniumchlorid hydrochloridum 10 mg, Pomocné látky: benzylalkohol, hydroxid sodný, sorbitan stearát, cetyl-palmitát, cetylalkohol, stearylalkohol, polysorbát 60, izopropyl-myristát, čistená voda.

Exoderil a 2 pilníky

 

ČO JE Exoderil A NA ČO SA POUŽÍVA
Prípravok Exoderil patrí do skupiny liekov, ktoré sú nazývané dermatologiké, antimykotiká. Exoderil je antimykotický, protizápalový krém na vonkajšie použitie. Jeho liečivou zložkou je naftifíniumchlorid. Je účinný proti hubám (dermatofyty, t. j. trichofytmi, mikrospóry a epidermofyty), kvasinkám (Candida albicans, Pityriasis versicolor), plesniam (Aspergillus) a ostatným hubám (napr. Sporothrix schenckii). Proti dermatofytom a rôznym druhom Aspergillus naftifíniumchlorid účinný in vitro (v skúmavke). Proti kvasinkám je fungicídny (smrtiaci) a fungistatický (rast zastavujúci), účinok je závisí od daného kmeňa. Vedľa protiplesňového účinku má naftifíniumchlorid tiež antibakteriálny účinok proti rôznym grampozitívnym a gramnegatívnym organizmom, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v spojení s plesňovým ochorením. Klinický účinok naftifíniumchloridu sa prejavuje rýchlym ústupom symptómov zápalu, najmä svrbenia. Prípravok sa používa na liečbu:
- plesňových ochorení kože alebo kožných záhybov,
- medziprstových plesňových ochorení,
- plesňových ochorení nechtov,
- ochorení kože spôsobených kvasinkami,
- liečbu pityriasis versicolor, ktorá je vyvolávaná Pityrosporon orbiculare a na liečbu mykóz spôsobených druhotnou bakteriálnou infekciou,
- zápalových kožných plesňových ochorení (so svrbením aj bez svrbenia).
Prípravok je vhodný pre dospelých aj deti. Kožné infekcie sa môžu prejaviť ako začervenanie, svrbenie, olupovanie alebo praskliny kože. Na nohách sa zvyčajne prejavuje popraskaním alebo tvorbou šupín na koži, ale môže sa tiež vyskytnúť mierny opuch, pľuzgieriky alebo mokvajúce vriedky. Hubová infekcia na nechtoch (vnútri alebo pod nechtom) sa pozná podľa zmeny tvaru, farby a štruktúry nechtu. Necht zosilnie, stratí lesk a skrúti sa, infekcia sa môže rozšíriť aj na okolité nechty. Na tele, hlave, krku, tvári alebo ramenách zvyčajne vyzerá ako okrúhle škvrny s červenou vyrážkou, ale môžu sa vyskytnúť tiež šupinaté oblasti spôsobujúce svrbenie. Ďalej sa môže vyskytovať na koži ako olupujúce sa oblasti, ktoré zbelejú z dôvodu straty pigmentácie. Oblasti sú nápadné hlavne v lete, pretože sa okolie opaľuje normálne. Táto forma ochorenia sa vyskytuje na trupe, krku a ramenách a môže sa po mesiacoch znovu objaviť, zvlášť počas horúčav a zvýšeného potenia.

Dávkovanie a spôsob použitia
Krém sa používa 1-krát denne na postihnuté miesto kože a na jeho okolie, po očistení a osušení. Pri infekcii nechtov sa odporúča používať 2-krát denne. Aby sa zabránilo opakovaniu ochorenia, v liečbe by sa malo pokračovať ešte najmenej 2 týždne po vymiznutí príznakov alebo po vymiznutí ťažkostí. Celková dĺžka liečby závisí na rozsahu, lokalizácii a charakteru ochorenia a zvyčajne trvá 2 - 4 týždne. Bez súhlasu lekára nepoužívajte liek dlhšie ako 4 týždne.

Ak si nie ste istí príčinou, ktorá spôsobuje vaše ochorenie, prosím, opýtajte sa pred použitím krému, svojho lekára alebo lekárnika, ktorý vám poradí.

Pozorne si prečítajte príbalový leták. Voľne na stiahnutie tuNÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.